UBT News

​Drita fiton derbin me Gjilanin dhe rikthen kreun e tabelës, Ballkani mposht Arbërinë

Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit të xhiros së 24-të të Superligës së Kosovës, ku ishte edhe derbi lokal ndërmjet Dritës dhe Gjilanit.

Triumfuese nga ky ballafaqim doli skuadra e Dritës, e cila fitoi me rezultat 2-0. Namani në minutën e 11’ dhe Limani në atë të 40’ ia siguruan një fitore të madhe Dritës, e cila kështu rikthehet në vendin e parë në tabelë me 53 pikë.

Me fitore këtë xhiro të Superligës e mbylli edhe Ballkani që e ka mposhtur Arbërinë me rezultat 6-2.

Golat për skuadrën nga Theranda i realizuan Mirlind Daku (3), Hoxha, Gripsh dhe Zeka, kurse golin e vetëm për skuadrën vendase e realizoi Kryeziu në minutën e 65 dhe Mardey nga penalltia.

Me këtë fitore Ballkani renditet në vendin e dytë me vetëm dy pikë më pak se Drita.